Kuidas kodulaenu võttes raha säästa? Bestler Maaklerid

Kuidas kodulaenu võttes raha säästa?

Jürgen Hintsov, Bestler – Kinnisvara maaklerteenus, 10. juuli 2023

Tutvustan võimalusi, kuidas muuta eluasemelaenu võtmine lihtsamaks ning odavamaks.

Lisatagatis

Eluaseme soetamisel on omafinantseering tihti takistuseks. Omafinantseeringu summa vähendamiseks võib kasutada lisatagatist. See tähendab, et saate laenu tagamiseks pakkuda lisaks uuele kinnisvarale ka mõne olemasoleva korteri või maja. Kuigi üldiselt peaks lisatagatis kuuluma laenutaotlejale, on mõned pangad paindlikud ja aktsepteerivad ka vanemate kinnisvara (kindlasti on vaja taotlemisel üle täpsustada).

KredExi käendus

Kui lisatagatist ei ole võimalik pakkuda, on omafinantseeringu leevendamiseks teine lahendus – KredExi eluasemelaenu käendused. KredEx on riiklik sihtasutus, mis aitab inimestel kodu soetada, pakkudes erinevaid käendusprogramme.

Mis on KredExi eluasemelaenu käendus?

KredExi käendus on kui kindlustus, mis võtab laenu maksmise enda peale juhul, kui laenusaaja seda teha ei suuda. KredExi käendus vähendab ka omafinantseeringu summat. KredExi käendusega kodulaenu puhul, on omafinantseeringu miinimum vaid 10%. Suuremate perede puhul, kus on vähemalt kolm last, on omafinantseeringu nõue vaid 5%.

Näiteks, kui teie unistuste korter maksab 100 000 eurot, on teie omafinantseering tavaliselt 15 000 eurot. Kuid KredExi käendusega väheneb see 10 000le eurole. Kui olete suurpere, on teie omafinantseering vaid viis tuhat eurot.

KredExi käendus maapiirkondadele.

KredEx pakub alates eelmise aasta algusest eraldi käendust neile, kes soovivad osta või ehitada kodu maapiirkonnas. Selle käendusega on kinnisvara väärtus sekundaarne, sest ostetavat kinnisvara ei nõuta tagatiseks. KredEx tagab 80% laenust ja ülejäänud 20% on tagatiseta. Omafinantseering peab olema vähemalt 10% kogumaksumusest.

Näiteks, kui soovite osta maamaja, mis maksab 50 000 eurot, ning renoveerimisele kulub veel 50 000 eurot, on projekti kogumaksumus 100 000 eurot. Kui teil on 10 000 eurot omafinantseeringut, pakub pank teile 90 tuhande euro suurust laenu. KredExi käendus tagab laenust 72 000 eurot ning 18 000 eurot jääb tagatiseta.

Te saate tutvuda KredExi võimaluste ja tingimustega nende kodulehel: https://kredex.ee/et/teenused/eluaseme-soetamiseks/eluasemelaenu-kaendus.

Kodu ostmine või vahetus võib tunduda hirmutav, kuid meie eesmärk on see teekond teile võimalikult lihtsaks ja nauditavaks muuta. Ärge kartke meiega ühendust võtta ja saada osa pakkumistest, mis on mõeldud just teile!

Kas teadsite, et ostes kinnisvara meie maaklerite vahendusel, siis saate eluasemelaenu otsuse kiiremini ja odavamalt, kasutades Bestler Kinnisvara sooduskoode?

Luminor Bank pakub lepingutasu 50% soodustust koodiga “BEST”.

Swedbank pakub eelisjärjekorras teenindust, kui kasutate sooduskoodi “BEST”.

SEB Pank pakub kodulaenu sõlmimistasu erihinda kuni 31.08.2023 koodiga “BEST”.

Coop Pank pakub kodulaenu ilma lepingutasuta, kui ostate kodu uusarendusse, laenu taotlemisel kasutage sooduskoodi „CPUusarendus“.

Küsimuste korral pöörduge julgelt Bestler kinnisvaraspetsialisti poole või jätke oma andmed ja me võtame teiega 24 tunni jooksul ühendust.