Kuidas müüa kinnisvara langeval turul?

Raivo Kohv, Bestler – Kinnisvara maaklerteenus, 6. veebruar 2023

Kinnisvaraturg Eestis on viimastel aastatel olnud tõusulainel, kuid nagu igal turul, on ka siin oma langusperioodid. Kuidas müüa kinnisvara langeval turul, kus pakkumisi on palju ja ostjad on nõudlikumad? Siin on mõned lihtsad nipid, mis aitavad teie müügikuulutusel teiste seast silma paista.

  • Esimene nipp on pildid. Enamik inimesi otsib kinnisvara internetist ja kvaliteetsed pildid on müügikuulutuse edu võti. Teie kinnisvara peab nägema hea välja ja pildid peaksid seda edasi andma. Kasutage professionaalset fotograafi, kes oskab tabada teie kinnisvara parimaid nurgakesi ja omadusi.
  • Teine nipp on müügikuulutuse kirjeldus. Kirjutage kirjeldus, mis rõhutab teie kinnisvara positiivseid omadusi ja eeliseid võrreldes teiste pakkumistega. Olge ausad ja täpsed ning ärge liialdage. Rõhutage ka kinnisvara asukohta ja selle läheduses olevaid mugavusi, nagu poed, koolid, park jne.
  • Kolmas nipp on hinna määramine. Hind on üks olulisemaid faktoreid kinnisvara müümisel. Kui hind on liiga kõrge, ei leia te ostjat, kui hind on liiga madal, kaotate raha. Teie hind peaks olema konkurentsivõimeline võrreldes samas piirkonnas müüdavate kinnisvarade hindadega. Samuti saate kasutada professionaalseid maaklereid (Bestler maaklerid), kes hindavad teie kinnisvara vastavalt turuväärtusele.
  • Neljas nipp on sotsiaalmeedia. Kasutage sotsiaalmeediat oma kinnisvara turundamiseks. Facebook ja Instagram on suurepärased platvormid, et oma müügikuulutust jagada. Küsige oma sõpradelt ja perekonnalt, kas nad saaksid teie müügikuulutust jagada ja suunata ostjaid teie poole.
  • Viiendaks, kasutage kinnisvaramaaklerit. Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes oskab teie kinnisvara turustada ja müüa. Nad teavad, kuidas teie müügikuulutust parimal viisil esitada ja kuidas leida ostjaid. Nad aitavad teil ka hinna määramisel ning võivad pakkuda teile hindamatu abi kogu müügiprotsessi vältel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kinnisvara müük langeval turul nõuab natuke lisapingutust, kuid see on täiesti teostatav. Pildid, müügikuulutuse kirjeldus, hinna määramine, sotsiaalmeedia ja kinnisvaramaakler on vaid mõned näpunäited, mis aitavad teie müügikuulutuse teiste seast silma paista. Oluline on meeles pidada, et müügiprotsess võib võtta aega ning peate olema valmis olema kannatlik ja paindlik.

Lisaks ülaltoodud nippidele võiksite kaaluda ka erinevate turundusstrateegiate rakendamist, nagu näiteks kliendipäevade korraldamine, trükireklaamide kasutamine, e-kirjade saatmine potentsiaalsetele ostjatele (maakleritel on suur kliendibaas) jne. Kõik need meetodid võivad aidata suurendada teie kinnisvara nähtavust ja meelitada rohkem ostuhuvilisi.

Oluline on ka mõista, et kinnisvara müük langeval turul võib tähendada, et peate olema valmis kinnisvara hinna alandamiseks. See võib tunduda ebameeldiv, kuid mõnikord on see vajalik, et leida ostja ja kiirendada müügiprotsessi.

Viimaseks, kuid mitte vähemtähtsaks, on müügiprotsessi ajal oluline hoida avatud suhtlust kõigi potentsiaalsete ostjatega ning vastata nende küsimustele ja muredele. Võimaldage ostuhuvilistel teie kinnisvara näha ja andke neile võimalus tunda end mugavalt, kui nad vaatavad teie vara üle.

Kokkuvõtvalt on kinnisvara müük langeval turul võimalik, kuid see nõuab tähelepanu, kannatlikkust ja teadlikke turundusstrateegiaid. Kasutage kõiki saadaolevaid vahendeid, et teie müügikuulutus eristuks teiste seast ning hoidke avatud suhtlust ostuhuvilistega. Kui olete valmis tegema natuke lisapingutust, siis on edu kindlasti võimalik. Siinkohal lisan juurde, et kinnisvaramaakler on kõige parem lahendus, sest ta tegeleb kinnisvara müügiga igapäevaselt ja suudab pakkuda kõiki eelpool mainitud müügivõimalusi. Samuti on kinnisvaramaakleril kogemusi ja teadmisi kinnisvaraturu kohta ning nad võivad aidata teil säästa aega ja raha ning valmistavad ette dokumendid tehingu läbiviimiseks.

Lisainfo saamiseks võtke julgesti minuga ühendust.

Bestler – Kinnisvara maaklerteenus sinu vajadustele mõeldes.