7 olulist asja, mida tuleb enne kinnisvara ostu kindlasti kaaluda

Raivo Kohv, Bestler – Kinnisvara maaklerteenus, 20. veebruar 2023

Eelarve

Enne kinnisvara ostmist tuleb kindlaks teha, milline on ostja eelarve. See võimaldab tal leida kinnisvara, mis sobib tema finantsvõimekusega. Eelarve määramisel tuleb kaaluda erinevaid kulusid, nagu kinnisvara ostuhind, notaritasud, laenulepingu kulu ja muud kulud, nagu remondi- ja hoolduskulud.

Asukoht

Asukoht on üks olulisemaid tegureid kinnisvara ostmisel. Kinnisvara asukoha valimisel tuleb arvestada mitmete aspektidega, nagu ligipääsetavus, turvalisus, infrastruktuur, lähedus koolidele, kaubanduskeskustele ja töökohtadele.

Kinnisvara seisukord

Kinnisvara seisukord on samuti oluline tegur, mida tuleb enne ostmist hinnata. Kui kinnisvara on vanem, tuleb kindlasti teha põhjalik hooldus- ja remondianalüüs, et teada saada, millised on võimalikud tulevased kulud. Kui ostetakse arendust, siis tuleb uurida arendaja mainet ja ehituse kvaliteeti.

Kinnisvara tüüp

Kinnisvara tüüp võib oluliselt mõjutada ostja otsust. Kasutusel olevate võimaluste hulka kuuluvad korterid, eramajad, ridaelamud, suvilad, talud jne. Iga tüübi puhul on oma eelised ja puudused ning ostja peaks valima kinnisvara, mis vastab tema vajadustele ja elustiilile.

Kinnisvara suurus

Kinnisvara suurus on samuti oluline tegur, mida tuleb enne ostmist kaaluda. Kinnisvara suuruse valimisel tuleks arvestada ostja perekonna suurust, tulevase eluviisiga ja võimaliku külaliste arvuga. Suuruse valimisel tuleks ka arvestada tulevase vajaduse vähenemist, kui osad pereliikmed kolivad välja. Hea on teha plaan pikemaks perioodiks.

Finantseerimine

Kinnisvara ostmine nõuab sageli suuri finantsinvesteeringuid. Enne otsuse tegemist tuleb kindlaks määrata, kuidas ostja kavatseb oma kinnisvara finantseerida. See hõlmab laenuvõtmist, omafinantseeringut, maksegraafikute ja intressimäärade uurimist. Enne laenu võtmist tuleb uurida erinevate krediidiasutuste pakkumisi ja valida kõige sobivam laenupakkuja. Samuti peab ostja arvestama, et laenu tagasimaksmisel võivad intressikulud suureneda nagu euribori tõus.

Juriidilised küsimused

Kinnisvara ostmine võib kaasa tuua palju õiguslikke küsimusi, mis tuleb enne ostmist selgeks teha. Näiteks tuleb uurida kinnistusraamatut, mis sisaldab teavet kinnisvara omaniku kohta ja võimalikke koormisi. Samuti tuleb uurida planeeringuid ja ehituslubasid ning veenduda, et kõik on korras. Õiguslike küsimuste selgeks tegemine võib vältida tulevikus ebameeldivaid üllatusi ja kulutusi. Tähelapanu tuleb pöörata võimalikele varjatud puudustele, need kõik fikseerida ja välja selgitada parendamiskulu, mis kindlasti annab võimaluse hinda soodsamaks tingida.

Kokkuvõtvalt on kinnisvara ostmine suur otsus, mis nõuab hoolikat kaalumist ja paljude tegurite arvesse võtmist. Ostjad peavad enne ostu tegemist kindlaks määrama oma eelarve, kinnisvara asukoha, kinnisvara seisukorra, kinnisvara tüübi, kinnisvara suuruse, finantseerimise ja õiguslikud küsimused. Need tegurid aitavad ostjal leida kinnisvara, mis vastab tema vajadustele, eelarvele ja elustiilile ning tagab rahulolu tulevikus. Siinkohal on meie maaklerid alati teie jaoks olemas, et saada parim tulemus.

Bestler – Kinnisvara maaklerteenus sinu vajadustele mõeldes.